sunu dantu valymas

Šunų dantų valymas

Šunų dantų valymas ir nagų priežiūra

Kaip ir žmogus turi rūpintis savo dantimis, taip ir reikia prižiūrėti augintinio dantis. Šuns dantis šeimininkas turi kruopščiai valyti su specialiu dantų šepetėliu, jeigu nori, kad augintinio dantys būtų sveiki.

Standartinė dantų valymo metodika:

  • Šeimininkas nusiplauna rankas.
  • Dantų šepetėlis kruopščiai nuplaunamas vandeniu.
  • Šuniui duodama nuo piršto paragauti dantų pastos.
  • Pastą užtepama per visą dantų šepetėlio ilgį.
  • Valomi šuns dantys.
  • Šuns burnos praskalauti nereikia po valymo.
  • Gerai išplaunamas dantų šepetuką ir pastatomas į stiklinę.

Dantų valymo judesiai šepetėliu:

  • Šie judesiai susidaro stumiant šerinį šepetuką palei jos ašį spaudžiant galvutę.
  • Sukamieji judesiai palaipsniui pereina link kitų dantų.
  • Maišomieji. Maišomieji judesiai daromi trumpais atstumais nukreipiant dantų šepetėlį nuo dantenų link kramtomųjų dantų paviršiaus.
  • Grįžtamieji. Šie judesiai veikia taip pat, kaip gramdomieji tik iš abiejų pusių valant pirmyn ir atgal.

Gomurį ir liežuvį pirmiausia reikia valyti maišomaisiais judesiais, vėliau grįžtamaisiais ir užbaigti sukamaisiais. Viena didžiausių klaidų valant šuns dantis, kad jie valomi skirtingais judesiais ir bet kokia seka, taip apnašos perduodamos nuo vienos dantų eilės link kitos.

Parduotuvėse galima įsigyti masažuojamų dantų šepetėlių, kurie skirti dantenoms valyti. Po dantų valymo rekomenduojama iš karto masažuoti dantenas, nes tuomet sustiprėja kraujotaka ir limfos tekėjimas, o tai skatina medžiagų apykaitos pagerėjimą.

Šunims dantis reiktų valyti bent du kartus per savaitę. Nors atrodo, kad dantų valymas sudėtingas procesas, kuris reikalauja daug pastangų, tačiau tai vienintelis būdas išlaikyti sveikus augintinio dantis. Dantis būtina valyti ypač smulkių veislių šunims, kaip jorkšyro terjerams, pudeliams, foksterjerams, chichuahua.

Nagų priežiūra tokia pat svarbi kaip ir dantų. Nors daugumo šunų nagai pakankamai gerai nusišlifuoja į asfaltą, tačiau jeigu šuo vedžiojamas po pievelę ar gyvena sode, tai jo nagus reikia prižiūrėti. Šuns nagus reikia apžiūrėti ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę. Juk šuo eidamas primina ant visos letenos, todėl ilgi nagai gali deformuoti ir varžyti judesius, gali šuo šlubuoti, o po to net atsirasti uždegimai.

Daugumos šunų nagai būna tamsūs ir sunku suprasti ar jie gyvi, ar ne.  Todėl pirmą kartą kirpti nagus rekomenduojama patikėti šios srities specialistui. Nagų kirpimas turi vykti su specialiomis žirklėmis, dilde su mažą įpjova ir įdubimu.

O jeigu šuns nagai nuolat lūžinėja ir skilinėja, tai augintiniui turbūt trūksta vitamino A. Šunims skirtų vitaminų ir įvairių specialių priemonių galima rasti įvairiose gyvūnų parduotuvėse.