suns sukavimas

Šukos skirtos šunims

Kokios šukos tinkamos šunims?

Šunų šukos ir šepečiai nėra skirstomos pagal šunų veisles. Kokios šukos tinka šuniui priklauso nuo jo kailio rūšies. Taigi, šeimininkui yra svarbu žinoti, kokiam kailio tipui priklauso jo augintinis.

Šunų kailių tipai:

  • Ilgaplaukiai šunys.
  • Vidutinio ilgio plauko šunys.
  • Ilgaplaukiai šunys.
  • Šiurkščiaplaukiai šunys.
  • Banguotų plaukų šunys.

Trumpaplaukiai šunys, kaip Mopsas, Buldogas, Labradoro Retriveris, Baksetas, Bokseris, Biglis nėra kerpami. Jų kailį reikia prižiūti grėbliuku, kuris surenka jau mirusius plaukus. Šukuoti reikia pagal plauką nuo galvos link uodegos. Spauskite tiek, kad stimuliuotumėte odą, bet būkite atsargus ties papilve. Kai grėbliuku surenkami plaukai, kailį galima perbrauki šepečiu. Šepetys surinks dar likusius ant kailio plaukus ir pamasažuos odą.

Vidutinio ilgio plauko šunys yra Vokiečių aviganis, Senbernaras, Sibiro Haskis, Auksaspalvis Retriveris. Šių veislių šunims laikas nuo laiko reikia patrumpinti plaukus nuo kaklo, ausų, veido ir kojų. Bet jie iš esmės nėra kerpami. Šukuoti juos reiktų kartą per savaitę. Juos šukuoti reikia dėl jų šėrimosi povilnyje atsiradusių negyvų plaukų surinkimo ir, kad iššukuoti kailį. Tam naudojamas furminatorius arba šėrimosi šukos. Šėrimosi šukomis šukuojama greitais, žemyn nukreiptais judesiais. Kai pašalinami negyvi plaukai, tuomet šukuojamas kailis. Kailio šukavimui naudojamas adatinis šepetys su trumpomis adatėlėmis.  Ant adatėlių galo dažniausiai  būna specialūs bumbuliukai, kurie neleidžia braižyti šuns odos.

Ilgaplaukiai šunys yra skirstomi į dar tris kategorijas:

  • Ilgaplaukis su sklastymu. Šie šunys turi ilgus tiesius plaukus ir yra perskirti sklastymu, einančiu per visą nugarą. Tai būtų šios veislės: Afganų Kurtas, Lasa Apso, Maltos Bišonas, Skai-Terjeras, Ši-Cu, Šilkinis Terjeras, Tibeto Terjeras, Jorkšyro Terjeras.
  • Ilgaplaukis mažas šuo. Šių šunų kailis nėra atskirtas sklastymu, bet jį šukuoti ne ką lengviau. Šio kailio šunis reikia šukuoti kiekvieną dieną ir patartina pradėti dar fenuojant. Tai būtų:Havanos Bišonas, Kinų Kuoduotasis, Pekinesas, Špicas.
  • Ilgaplaukis didelis šuo. Šių šunų kailį reikia prižiūrėti taip pat kaip ir ilgaplaukių mažų šunų. Vienintelis skirtumas – tai užima kur kas daugiau laiko. Šiai kategoriai priklauso: Barzdotasis Kolis, Čiau-Čiau, Koker-Spanielis, Airių Seteris, Niufaundlendas, Bob-Teila, Samojedas.

Iš esmės šių kategorijų šunys yra prižiūrimi vienodai. Jų šukavimui naudojamas adatinis su ilgomis adatėlėmis bei paprastos šukos su tvirtais metaliniais dantukais. Pirma šukuojama adatiniu šepečiu staigiais trumpais judesiais, pradedant nuo plauko šaknų ir einant į išorę. Kadangi šepetys iš esmės iššukuoja paviršių, po to dar galite peršukuoti šukomis su tvirtais metaliniais dantukais.

Šiurkščiaplaukių šunų kailis nėra švelnus ir minkštas. Jeigu jų kailis bus prižiūrimas tinkamai, tai jis išliks šiurkštus ir grubus. Šiurkščiaplaukių šunų privalumas – jie nesišeria. Jie yra triminguojami, tai yra pešami rankomis arba pešimo peiliu.  Pešti reikia nesusigarbanojusius plaukus. Po trimingo, šuns plaukai dar yra aplyginami su kirpimo mašinėle. Kasdieniai priežiūrai yra naudojamas adatinis šepetys ir metalinės šukos. Populiariausi šiurkštaus kailio atstovai: Afenpinčeris, Borderterjeras, Briuselio Grifonas, Airių Terjeras, Škotų Terjeras, Vakarų Škotijos Baltasis Terjeras.

Šunys su banguotu kailiu. Banguotam kailiui būdingos garbanos. Šio tipo plaukai lengvai susipainioja ir greitai išsausėja. Prieš šukuojant, jums reikėtų panaudoti kondicionierių, kad išvengtumėte plaukų lūžinėjimo. Šukavimui naudojame adatinį šepetį ir šukas su tvirtais metaliniais dantukais. Šio kailio tipo atstovai: Garbanotasis Bišonas, Airių Vandens Spanielis, Komondoras, Pudelis, Portugalų Vandens Šuo, Bedlingtono Terjeras.

Taigi, žinant savo šunio kailio tipą galima pasirinkti tinkamas šukas bei šepečius jo kailio priežiūrai. Tačiau svarbu prisiminti, kad šuns priežiūrai skirtus įrankius irgi reikia prižiūrėti – būtina juos dezinfekuoti po kiekvienos procedūros. Taip apsaugosite šunį nuo bakterijų, kurios gali kauptis ant įrankių. Bet nesirinkite dezinfekcinių priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų, nes kai kurie šunys yra alergiški cheminėms medžiagoms.