sunu maudymas

Šunų maudymas

Kaip teisingai maudyti šunį?

Prieš kokių 15 metų buvo manoma, kad šuns tikrai nereikia maudyti kvepiančiais šampūnais ar jiems rengti SPA procedūrų. Na galbūt tai buvo galima daryti tik dekoratyvinių veislių šunims: pudeliams, jorkšyro terjerams ir kitiems įmantraus plauko atstovams. Tačiau niekas nesuprasdavo, kam vonioje maudyti vokiečių aviganį ar rotveilerį. Tokių ir panašių veislių šunys dažniausiai maudomi tiesiog vasarą vandens telkiniuose, o žiemos metu savo kailį išsipurena tiesiog voliodamiesi po sniegą.

Tačiau tokia nuomonė pradeda keistis ir vis dažniau kvapiais šampūnais bei kondicionieriais lepinami ne tik mažų veislių šunys, bet ir didelių. Šunį maudyti reikia ne tik dėl to, kad šeimininko lova neprisigertų nemalonių kvapų. Išmaudyto šuns kailis atsigauna ir įgauna žvilgesio. Aišku nereikia persistengti ir šunį maudyti per dažnai ar su netinkamomis maudymosi priemonėmis.

Patarimai, kaip teisingai maudyti šunį:

  • Iki 8 savaičių šuniuką reikia maudyti tik vandeniu, be jokių priemonių. Apskritai tokio amžiaus augintinio dar nepatartina maudyti, nebent jis išsitepė. Nuo 8 savaičių amžiaus šuniuką jau galima maudyti, bet tik su mažiems šuniukams skirtomis maudymosi priemonėmis.
  • Nenaudokite žmonėms skirtų priemonių, nes jos netinka jokiai šuns veislei ir tik dirgina gyvūno odą.
  • Svarbiausiai gerai išplauti šampūną vandeniu ir gerai nusausinti kailį, kad šuniukas nesušaltų. Būtų gerai šuns kailį išdžiovinti džiovintuvu.
  • Po maudynių augintiniui neleiskite gulėti ant vėsių grindų ar ten, kur yra skersvėjas, kad nesušaltų.
  • Negalima šuns maudyti, jeigu dar nepraėjo dvi savaitės po skiepų.
  • Šunis patariama maudytis kas 3-4 mėnesius. Jei maudysite dažniau, tai gali būti, kad prastės kailio apsauginės savybės, sausės oda ir šuo pradės kasytis. Aišku maudynių dažnumas priklauso nuo šuns veislės ir gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, šunys, kurie gyvena lauke arba yra ilgaplaukiai galima maudai maždaug kas 6 savaites. Trumpaplaukiai šunys gali būti maudomi kartą per metus. Tačiau yra tokių šunų kailių, kurie greitai riebaluojasi. Pavyzdžiui, jorkšyro terjerai ir kiti gyvūnai turintys minkštą „šilkinį“ kailį turėtų būti maudomi ne rečiau kaip kas 10 dienų. O tuo tarpu šunys su vandeniu atspariais kailiais, kaip auksaspalviai retriveriai, samojedai, malamumai, gali būti maudomi retai, tačiau jų kailį šukuoti reikia dažnai. Šukuojant negyvus plaukus, lengviau pasiskirsto apsauginiai odos riebalai, padedantys odai ir kailiui išlikti sveikiems.
  • Būtina savo augintinius jau nuo mažų dienų pratinti prie maudymo procedūros, kad nebijotų. Tačiau jau pirmą dieną parsinešę šuniuką namo, nepulkite jo maudyti, nes gali išsigąsti ir vėliau priešintis šiais procedūrai.
  • Norint pripratinti šuniuką prie procedūrų, turite kasdien šuniuką pašukuoti, liesti jo letenas, valyti ausis, rankomis švelniai pasukioti snukutį. Po to pratinkite augintinį prie tekančio vandens garso, suvilgykite letenytes, jas nusausinkite ir duokite skanėstą už gerą elgesį. Kai šuniukas jau nebijo tekančio vandens garso, galima ji pirmą kartą išmaudyti.
  • Ilgaplaukius šunis prieš maudant patartina iššukuoti, kad po to jo kailis nesusiveltų. Taip pat nukirpkite nagus, apžiūrėkite tarpupirščius ir jeigu reikia, iškirpkite iš jų plaukus.
  • Kai jau nusprendėte maudyti šunį, šalia savęs turėkite visas reikalingas priemones: šampūną, kondicionierių, rankšluostį. Tada patikrinkite, ar vanduo tinkamos temperatūros – apie 40 laipsnių. Ir vandens į vonią reikia pilti tiek, kad pasiektų augintinio kulnų sąnarius.
  • Kai šuniukas bus visiškai šlapias, tuomet jį ištrinkite šampūnu – plauko augimo kryptimi. Gerai nuplaukite šampūną. Šuns galvą plaukite po to, kai kūnas bus jau švarus. Nepilkite vandens tiesiai ant galvos, vanduo turi tekėti pakaušiu. Geriausia, kad šlapiais delnais sušlapintumėte šuns galvą ir ištrintumėte šampūnu. Šampūną išskalauti reikia labai švelniai ir atsargiai. Skalaudami galvą, dar kartą išskalaukite ir kūną, kad neliktų šampūno likučių. Po maudynių gerai nusausinkite savo augintinį ir duokite jam skanėstą.
  • Šlapias šuo lakstys po namus, trinsis į kilimą tol, kol pasijaus sausas. Jeigu to nenorite, tada galite šunį išdžiovinti plaukų džiovintuvu. Šunys greitai pripranta prie plaukų džiovintuvo, svarbiausiai nenaudoti karštos oro srovės. Patartina džiovinant šukuoti šunį, tuomet po maudynių jis atrodys iš ties puikiai.
  • Ir labai svarbu naudoti kokybiškas priemonės maudant savo gyvūną. Geriausia priemones pirkti specializuotose parduotuvėse ir naudoti, kaip nurodyta instrukcijoje. Prastos priemonės gali sukelti alergiją, paskatinti pleiskanų atsiradimą.

Taigi, savo šunį galite išmaudyti namuose arba patikėti jį šunų higienos priežiūros specialistams ir pasinaudota paslauga – šunų maudymas.