suo ir darzoes

Ar sveika šunims valgyti daržoves, uogas, ir jei taip tai ką jie labiausiai mėgsta?

Šuo ir daržovės.

Taisyklinga šuns mityba yra labai svarbi. Nuo to, ką ir kiek valgo jūsų augintinis, priklauso jo sveikata ir išvaizda. Šunims reikalingos tos pačios maistinės medžiagos, kaip ir žmonėms. Dažniausiai šunų ėdale būna subalansuota, ko labiausiai reikia gyvūnui. Tačiau kartais patys šeimininkai turi stebėti, kokių produktų reikia daugiau ar mažiau jų šuneliui.

Angliavandeniai yra svarbiausias organizmo ląstelių energijos šaltinis. Labai svarbu, kad šuo per parą vidutiniškai suvartotų apie 350 gramų angliavandenių. Angliavandenių šaltiniai yra vaisiai ir daržovės. Taigi, šuniui būtina valgyti daržoves, kad būtų energingas ir žvalus.

Šeimininkai turi pasirūpinti, kad šuniukui netrūktų vitaminų. Vitaminų trūkumas visuomet iššaukia ligas. Vitaminai labai svarbūs medžiagų apytakai ir gyvybinėms funkcijoms. Jokios kitos medžiagos negali pakeisti vitaminų ir suteikti tų gerųjų savybių. Jeigu šuniui trūksta vitaminų, tai jis suserga: sulėtėja šuns augimas, jis tampa tingus, blogai dirba ir negydomas gali numirti.

Vitamino A Jūsų augintinis gali gauti iš daržovių, kuriose yra karotino (pomidorai, morkos ir kt.). Jeigu šio vitamino trūksta, tai sulėtėja šuniuko augimas ir sumažėja atsparumas įvairioms ligoms.

Vitamino B taip pat galima rasti daržovėse. Jeigu trūksta šio vitamino, tai sulėtėja augimas, sutrinka nervų sistema, sumažėja atsparumas ligoms, sutrinka medžiagų apykaita.

Vitamino C daugiausia galite rasti daržovėse, vaisiuose, žalumynuose. Jeigu šuns organizme trūksta šio vitamino, tai gali kraujuoti iš poodžio, jaučiasi silpnesnis, patinsta sąnariai.

Vitamino E šaltinis irgi yra daržovės ir žalumynai. Šis vitaminas atsakingas už šuns vislumą. Jeigu šio vitamino trūksta, tai patelės tampa bevaikėmis arba atsiveda labai silpnus šuniukus, o patinams sutrinka lytinė galia.

Taigi, norint turėti sveiką, žvalų, energingą šuniuką reikia maitinti maistu, kuriame yra angliavandenių ir vitaminų, t.y. kopūstai, morkos, burokėliai, salotos.

Šunims karštą ir kaitrią vasaros dieną galima duodi arbūzą. Jie ne tik jį mėgsta ir jame yra vitaminų, tačiau arbūzai atgaivina šunis. Taip pat šunys valgo mėlynes. Tai ne tik saugu, bet ir sveika. Mėlynėse yra daug vitaminų ir antioksidantų, kurie stiprina šuns organizmą. Vienas mėgstamiausių ir sveikiausių daržovių šunims yra morkos. Šunys mėgsta morkas, nes jos yra saldžios ir skanios. Morkose yra daug vitaminų, be to morkos stiprina šuns dantis. Morkos gali būti tarsi užkandis, kuris padeda šalinti apnašas nuo šuns dantų ir išlaikyti malonų burnos kvapą.

Taigi, valgyti daržovės ir vaisius šunims yra sveika. Daržovės suteikia vitaminų, kurie svarbūs šuns sveikam augimui. Morkos, mėlynės, arbūzai – tai tos daržovės, uogos ir vaisiai, kurie patinka šunims ir, kurie yra naudingi jų organizmams.