senas suo

Kaip rūpintis ir prižiūrėti senus šunis

Kaip prižiūrėti senus šunis?

Ne tik žmogui, bet ir senam šuniui yra reikalinga ypatinga priežiūra. Šuo turi būti mylimas, lepinamas ir prižiūrimas. Kiekviename šuns augimo etape yra reikalinga skirtinga jo priežiūra. Kai šuniukas mažas, jam reikia skirti daug dėmesio, nes dar nesugeba pats savimi pasirūpinti. Suaugęs šuo tampa savarankiškas ir nebereikalauja daug dėmesio, tačiau kaip elgtis ir kaip prižiūrėti senus šunis?

Šuns ir žmogaus amžius skiriasi. Vieni žmogaus metai prilygta septyneriems šuns metams. Taip pat didelių veislų šunys gyvena trumpiau ir tampa senjorais aukščiau, todėl ir rūpintis jais reikia pradėti greičiau.

Kadangi kiekvienas šeimininkas myli savo augintinį, tai tikrai nori pagerinti savo šuns gyvenimo kokybę. Senstantys augintiniai reikalauja daugiau priežiūros ir atidumo. Pateikiame patarimus, kaip pagerinti savo keturkojo draugo gyvenimo kokybę ir jį prižiūrėti.

Pirmiausia, šunį šerkite maistu, kuris skirtas vyresnio amžiaus šunims. Šuniui senstant lėtėja jo organizmo medžiagų apykaita, todėl nedera šuns šerti kaloringu maistu. Šunį šerkite 2 kartus per dieną vidutinėmis porcijomis arba galima 3 kartus per dieną, bet mažesnėmis porcijomis. Dėl tinkamo maisto Jūsų šuniui, derėtų pasitarti su veterinaru ar šunų priežiūros specialistais, kurie patars, kokį maistą duoti savo augintiniui, kad jis jaustųsi gerai.

Antra, stenkitės, kad šuo darytų pakankamai pratimų. Nors senstant šuns gyvenimas lėtėja, tačiau jam nereikia leisti visą dieną gulėti ant sofos. Nereikia šuns vesti į ilgus žygius, tačiau veskitės į trumpesnius pasivaikščiojimus. Truputis fizinio krūvio pratimų tik tai gerina keturkojo savijautą. Fiziniai pratimai šunims padeda išvengti didesnių sveikatos problemų bei nutukimo vyresniame amžiuje.

Trečia, šuo turi išlaikyti normalų savo svorį. Net keli papildomi kilogramui šuns kūnui, įskaitant sąnarius ir vidaus organus, suteikia streso, Jeigu manote, kad Jūsų augintinio svoris per didelis ir jį reikia mažinti, tai pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kuris padės sudaryti svorio metimo planą ir patars, kokia fizinė veikla augintiniui tinkamiausia.

Ketvirta, svarbu reguliariai vesti šunį pas veterinarą ir tikrinti jo sveikatą. Tai reikėtų daryti ne rečiau kaip kas 6 mėnesius. Šuo sulaukęs garbingo amžiaus susiduria su sveikatos problemomis, todėl jų negalima ignoruoti. Kuo greičiau pastebėsite ligos simptomus ir juos aptiksite, tuo greičiau jie bus pagydyti.

Penkta, pakeiskite savo šuns vakcinacijos grafiką, tai rekomenduojama daryti kas 3 metus.

Šešta, šuns dantų priežiūra ir valymas yra ypač svarbus. Tai užtikrina geresnę šuns gyvenimo kokybę. Šuns neprižiūrėti dantys – tai tarsi tiksinti bomba, nes bakterijos, esančios dantyse, yra pavojingos bei gali patekti į kraują ir užkrėsti vidaus organus. Norint išlaikyti šuns sveikus dantis ir apsaugoti nuo bakterijų, reikia kuo dažniau valyti šuniui dantis. Jūs ne tik apsaugosite šuns dantis ir palengvinsite jam gyvenimą, tačiau malonus kvapas iš šuns burnos – džiugins ir Jus.

Septinta, reguliariai šukuokite šunį. Šunų kirpykla Vilniuje DOG and CAT padės, kad Jūsų augintinis atrodyti puikiai ir švariai. Labai svarbu nuolat tikrinti šuns ausis, odą ir kailį. Svarbiausia, kad Jūsų keturkojis draugas nesinešiotų blusų ar kitų gyvų parazitų. Kai šuo sensta, jo oda ir kailis reikalauja daugiau priežiūros. Prižiūrint kailį ir reguliariai lankantis šunų kirpykloje, Jūs išvengsite įvairių užkrėtimų ir šuniui nemalonių apsilankymų pas veterinarą.

Aštunta, nupirkite savo augintiniui patogų ir didelį guolį. Jis turi būti minkštas ir kuo žemesnis, kad šuniui nebūtų sudėtinga įlipti ir išlipti.

Taigi, rūpinkitės savo keturkoju draugu ir palengvinkite jo gyvenimo kokybę. Svarbiausia atsižvelgti į tai, ką šuo valgo, koks jo fizinis aktyvumas, lankytis pas veterinarą bei prižiūrėti savo šuns kailį, ausis, dantis ir odą.