man holding a puppy

Naudingi patarimai įsigijus šunį

Kaip tinkamai auginti ir prižiūrėti savo naująjį keturkojį draugą?

  • Jeigu nutarėte įsigyti naują gyventoją namuose, tai iš anksto pasirūpinkite jo reikmenimis ir kasdieniais dalykais. Atvykęs į namus šuniukas turi turėti du dubenėlius: vieną ėdalui, kitą vandeniui. Šuniukui duokit ne pieno, o vandens. Nei dubenėlių vietos, nei šuniuko poilsio vietos nekaitaliokite, šuo turi priprasti prie vietos ir tvarkos.
  • Šuniukai mėgsta žaisti, todėl pasirūpinkite ir tinkamais žaislais. Pirkite tvirtesnius žaislus ir venkite mažų, lengvai sukramtomų, nes jų atraižas gali praryti. Taip pat, neduokite graužti tuščių plastmasinių butelių, nes gali susižaloti.
  • Įsigijus šuniuką, Jums būtinai reikės įsigyti antkaklį ir pavadėlį.  Pirkdami antkaklį žinokite šuns kaklo apimtį ir rinkitės tik minkštos odos antkaklius, kad nepažeistumėte šuniuko gerklės.
  • Kai kurių veislių šuniukams žiemą bus reikalingi drabužėliai, jie reikalingi, kad šuo pajustų kuo mažiau drėgmės, skersvėjo bei apsaugotų krūtinės ląstą ir papilvę. Vasaros metu nepalikite savo augintinio ilgai automobilyje.
  • Prieš atsivežant šuniuką į savo namus, gerai juos apžiūrėkite. Namai turi būti saugūs, o pavojingi daiktai  – nepasiekiami. Pirmomis naktimis šuniukas tikriausiai inkš, tai į jo guolį įdėkite šiltą pūslę, bet neimkite pas save į lovą, nes tuomet bus sunku atpratinti.
  • Šuniuką šerkite profesionaliu sausu ėdalu. Savo nuožiūra maisto papildų neduokite, pasitarkite su specialistais. Nuo šuniuko amžiaus priklauso, kiek kartų jį reikia šerti. Dviejų mėnesių šuniuką šerti 4-5 kartus, 3 – 4 mėnesių šerti – 3-4 kartus, nuo pusės metų – 2-3 kartus, o nuo 8 mėnesių pradėti šerti du kartus per dieną. Gerai maitinamas ir tinkamai šeriamas šuo užaugs sveikas ir stiprus.
  • Savo augintiniui neduokite maisto nuo stalo. Visi rūkyti, sūdyti, kepti gaminiai užkemša šuniuko žarnyną ir gyvūnas gali nutukti, prastėja jo inkstų, širdies darbas. Jeigu augintiniui duodate mėsos, tai ją apvirkite ir nemaišykite su pieno produktais. Neduokite didelių mėsos gabalų, nes gali užspringti, žali kaulai – užkemša virškinamąjį traktą, o paukštienos kaulai gali perrėžti žarnyną, saldumynai ir juodasis šokoladas toksiški šunims.
  • Nesvarbu ar pasirinkote ilgaplaukį, ar trumpaplaukį šuniuką, bet kuriuo atveju reikės prižiūrėti jo kailį ir reguliariai jį šukuoti. Prie šukavimo ir švaros procedūrų savo augintinį turite pratinti nuo pirmųjų dienų, kai tik įsigijote. Specialiomis žirklėmis reikia trumpinti nagus, prižiūrėti ausis, kad nebūtų prisikaupę sieros, ir stebėti, kad akys netraiškanotų. Stenkitės kasdien, bent po kelias minutės, savo šuniuką pašukuoti, taip jį pripratinsite ir bus lengviau su suaugusiu šunimi. Šukuoti reikia pirma braukiant per nugarą, kojas, papilvę. Šukuojant galite paskatinti ir pagirti keturkojį draugą skanėstu. Nešukuoti šuns, kai jis yra ką tik pašertas arba seniai nebuvęs lauke. Kai šukuojate augintinį, Jūs ne tik pašalinate vaikišką pūką, bet ir masažuojate odą, gerinate kraujotaką.
  • Šunų kirpimas, maudymas galimas ir mažiems šuniukams, maždaug nuo 4 mėnesių amžiaus. Naudokite šampūną skirta mažiems šuniukams. Nenaudokite žmonių šampūnų, nes tai gali sudirginti augintinio odelę. Šampūną gerai nuskalaukite. Dar prieš maudant gerai iššukuokite, iškirpkite kaltūnus, išrinkite šapus. O išmaudžius gerai nusausinkite rankšluosčiu, o vėliau išdžiovinkite plaukų džiovintuvu. Išmaudžius prižiūrėkite šuniuką, kad nesigultų kur drėgna ar yra skersvėjai.
  • Paskiepytą šuniuką drąsiai veskite į lauką, jis turi pažinti pasaulį ir nebijoti naujų daiktų ar reiškinių. Vedžiokite su pavadėliu, stebėkite, kaip su juo elgiasi kiti šunys, o iškilus pavojui, neskubėkite imti ant rankų, o geriau pritūpkite ir balsu jį nuraminkite. Jau nuo mažų dienų pratinkite jį prie važiavimo automobiliu.
  • Nepamirškite, kad maži šuniukai dažniausiai tuštintis nori po miego, tai nepraleiskite to momento. O jei jau pradedate dresiruoti mažąjį savo draugą, tai neapkraukite jo dideliu fiziniu krūviu, dresūros pamokėlės turi remtis žaidimais. Dresūra turi teikti šuniui džiaugsmą ir norą bendrauti su žmogumi. Taigi, šeimininkai turi būti reiklūs savo augintiniams ir leisti jiems dominuoti, tačiau negalima auklėti pykčiu. Savo keturkojus draugus privalu mylėti.