suns meile zmogui

Šuns meilė žmogui

Kaip šunys jaučia meilę

Įrodyta, kad šunys jaučia meilę savo šeimininkams

Galite neabejoti, kad šunys irgi jaučia meilę. Mokslininkai pastebėjo savo atliktuose eksperimentuose, kad gyvūnų organizme gaminasi toks pats meilės hormonas, kaip ir žmonių.  Tiek gyvūnai, tiek žmonės siekia užmegzti ryšius su mylimais žmonėmis.

Eksperimentų metu mokslininkai liko šokiruoti pamatę oksitocino (laimės ar meilės hormonas) išsiskyrimo rodmenis gyvūnų organizme. Atlikti tyrimai parodė, koks yra oksitocino kiekis gyvūnų kraujyje, kai jie bendrauja su savo mylimais šeimininkais ar kitais gyvūnais.

Tyrime dalyvavo ožka ir šuniukas, kurie kartu žaisdavo, bėgiodavo, vienas kitą meiliai erzindavo. Pirma buvo ištirtas meilės hormono kiekis laikant šiuos gyvūnus atskirai, o vėliau – po smagių tarpusavio žaidimų.  Taigi, tyrimas atskleidė, kad oksitocino kiekis padidėjo po žaidynių.

Buvo atliktas dar vienas eksperimentas. Jame dalyvavo 100 žmonių, kurie davė savo kraujo mėginius, o po to žaidė 15 minučių su kate ar šunimi. Po žaidimų, eksperimento dalyviai vėl davė savo kraujo, kad būtų ištirti jų fiziologiniai pokyčiai, t.y. oksitocino rodmenys.  Šis tyrimas parodė, kad visų dalyvių rezultatai buvo skirtingi. Tas skirtumas priklausė nuo to, kiek žmogus anksčiau laikė ar dabar laiko gyvūnų. Taip pat buvo atskleista, kad į skirtingus naminius gyvūnus žmonės reaguoja skirtingai.

Mokslininkai padarė išvadą, kad kai kurie žmonės tiesiog nėra sukurti auginti šunį ar katę. Šiai išvadai pagrįsti buvo atliktas dar vienas eksperimentas. Tiriamajam buvo duotas palaikyti mažas šuniukas, kuris daugeliui sukelia šiltus jausmus.  Tačiau dalyvio oksitocino kiekis padidėjo vos 3 proc. Taigi, nors visi šunys myli savo šeimininkus, tačiau ne visi šeimininkai gali jausti tą patį savo augintiniams.

Mylėkime savo mažuosius draugus, rūpinkimės jais ir atsilyginkime jiems už jų meilę mums.