sunu dresura

Šunų dresūra, dresavimas

Šunų dresūra. Kodėl ir kaip reikia dresuoti šunis?

Tam, kad ateityje turėtumėte mažiau problemų su augintinio auklėjimu ir sėkmingai galėtumėte jį laikyti namuose ar vedžioti lauke, tuo reikia pasirūpinti nuo mažų dienų. Manoma, jog šunų dresūra reikėtų užsiimti maždaug nuo 6 mėnesių amžiaus, tačiau kuo anksčiau pradėsite, tuo lengviau seksis augintinį auklėti – ypatingai tais atvejais, kai planuojate jį laikyti namuose. Kokias pagrindines taisykles reikėtų žinoti, ruošiantis dresiruoti savo augintinį?

Vienas svarbiausių aspektų – su šunimi reikia elgtis kaip su gyvūnu, o ne kaip su žmogumi. Stenkitės kuo daugiau naudoti kūno kalbą ir prie jos prijungti reikalingus žodžius („sėdėt“, „gulėt“, „ne“ ir t.t.), jog augintiniui būtų lengviau suvokti,  ko iš jo norite.

Ne paslaptis, jog maži šuniukai itin mėgsta žaisti, todėl šunų dresūra turėtų prasidėti žaidybine forma – naudokite trumpus pratimus, nepamirškite šuns pagirti ir paskatinti skanėstais. Augintiniui turi būti įdomu atlikti Jūsų sakomas komandas ir jis turi suprasti, jog darydamas tai, ką sakote, elgiasi teisingai.

Panašiu principu reikėtų vadovautis ir siekiant atpratinti šunį nuo netinkamo elgesio. Tam geriausiai tinkama komanda „ne“, kurią turėtumėte ištarti griežtesniu tonu – dar geriau, jeigu pirmaisiais kartais tardami šį žodį, prijungsite ir veiksmą, tai yra švelniai jį pastumsite ar atitrauksite nuo atliekamo veiksmo.

Būtų gerai, jog dar prieš parsivežant augintinį į namus, apgalvotumėte pagrindinius klausimus – kur bus jo vieta, kaip dažnai ir kokiu metu galėsite jį vedžioti. Kuo anksčiau pradėsite jį pratinti prie visų šių dalykų, tuo lengviau bus susitvarkyti ir ateityje.

Kalbant apie vedžiojimą, darbas su pavadėliu taip pat labai svarbus dalykas. Naudoti antkaklį ir vaikščioti su pavadėliu pirmiausia reikėtų namuose, o po to rinktis trumpesnes distancijas ir lauke. Situaciją valdyti bus paprasčiau, jeigu šuo jau mokės komandą „ne“ – tuomet užteks stipriau truktelėti pavadėlį, ištarti reikiamą frazę ir ilgainiui augintinis supras, kaip reikia vaikščioti.

Šunų dresūra – ilgas ir atsakingas procesas, tačiau jeigu pradėsite nuo mažų dienų ir negailėsite tam savo laiko, ilgus metus galėsite džiaugtis nepriekaištingu augintinio elgesiu.