masazas suniui

Šunų masažas

Masažo terapija – jo nauda šuniui bei visiems gyvūnams

Gyvūnų masažas – tai viena seniausių gydymo formų. Šis gydymo būdas labiausiai išpopuliarėjo per pirmąjį ir antrąjį pasaulio karą.

Šiandien gyvūnų masažai yra populiarūs ir taikomi tiek augintiniui atpalaiduoti, tiek rimtoms ligoms gydyti.

Lietuvoje gyvūnų masažas vis dar yra naujovė, tačiau vis dažniau taikomas.

Gyvūnų masažo terapija labiausiai buvo taikoma pirmojo ir antrojo pasaulinio karo metais. Masažą taikė karo žirgams, darbiniams ir sportiniams šunims. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl pradėtas taikyti šis gydymo metodas buvo tai, kad trūko vaistų, reikalingų gyvūnų gydymui. Masažas tapo puikus pakaitalas medikamentiniam gydymui.

Šiandien masažo terapija gyvūnams taikoma kartu su veterinariniu, medikamentiniu gydymu.

Masažo nauda gyvūnui:

  • Pagerina augintinio kraujotaką.
  • Geriau pasiskirsto vaistai po kūną.
  • Sumažina gydymo vaistais kursą.
  • Mažiau nukenčia gyvūno imuninė sistema.
  • Masažas stimuliuoja raumenis ir palaiko jų funkciją.
  • Gerina šuns laikyseną.
  • Pagerėja ir elgesys, nes jie būna labiau atsipalaiduoja.

Masažo terapija taikoma ir jauniems, ir seniems gyvūnams. Taip pat tai yra puikus atsipalaidavimo šaltinis augintiniui.

Masažas ypač reikalingas intensyviai dirbantiems ir sportuojantiems šunims. Kad jų raumenys nepavargtų, nepersitemptų, juos reikia atpalaiduoti ir išmasažuoti. Taip pat buvo pastebėta, kad šunys, kurie yra masažuojami lengviau įsisavina dresūros pamokas ir greičiau mokosi naujų dalykų.

Nereikia galvoti, kad masažas taikomas tik gydymui ar tik tiems šunims, kurie yra sportiniai, darbiniai ar parodiniai. Masažas – tai šuns atpalaidavimo priemonės. Atsipalaidavę šunys elgiasi geriau – būna ramesni, nereikalauja įkyriai dėmesio, nenusiaubia namų ir nekramto šeimininko daiktų. Taigi, masažo terapija nuslopina augintinio hiperaktyvumą. Dažniausiai po masažo aktyvūs šuniukai tiesiog užmiega.

Masažo terapiją taikykite jau nuo mažens. Augintinis pripras prie rankų ir, kad yra liečiamos įvairios jo kūno dalys. Tuomet jis lengviau leisis apžiūrimas veterinaro, klusniau elgsis šunų kirpykloje, parodose, mažės jo agresyvumas ir pan. Be to, yra pastebėta, kad masažuojami šunys užauga sveikesni nei tie, kuriems nebuvo taikoma masažo terapija.

Jeigu negalite savo augintinio nuvesti pas masažo specialistą, tai namuose galite atlikti paprasčiausius glostymus, tai taip pat teigiamai veikia gyvūno savijautą.