sunu alergija

Šunų odos galimos alergijos

Su kokiomis alergijomis gali susidurti Jūsų šuo?

Alergija – tai aštri gyvo organizmo imuninės sistemos reakcija kokiai nors medžiagai, pradedant nuo maisto, baigiant dulkėmis. Alergija šuniui gali sukelti įvairius uždegiminius procesus. Šunys dažniausiai alergiški – blusų seilėms, išorinės aplinkos medžiagoms bei tam tikram maistui. Kartais gali būti ir pakankamai keistų alergijų. Pavyzdžiui, šuo negali gulėti šeimininkų lovoje, nes turi alergiją patalynei. Arba retai maudantis ir atsiradus nešvarumams, taip pat kyla alergija. Pati dažniausia alergija – tai reakcija blusų seilėms. Ši alergija yra tokia dažna, nes parazitas gali ir nebūti gyvūno kailyje, bet jo įkandimas jau gali sukelti alerginę reakciją.

Rečiau pasitaiko – maistinė alergija. Tačiau pakankamai sudėtinga suprasti nuo kokio maisto jį atsirado. Tam, kad išsivystytų maistinė alergija reikia šiek tiek laiko, todėl neteisinga manyti, kad būtent nuo naujo maisto ji atsiranda. Tai gali būti ir nuo senesnio maisto, tačiau tik dabar pasireiškusi. Nuo naujų produktų mažiausiai tikėta, kad atsirado alergija. Maistinė alergija kiekvienam šuneliui būna individuali.

Dar viena labai paplitusi alergija – tai nuo išorinės aplinkos medžiagų. Medžiagos gali būti įvairios – žiedadulkės, naminės dulkės, pelėsis ir panašiai. Ši alergija šunims sudaro jau nuo 10 mėnesių iki  3 metų ir todėl tampa viena sunkiausių gyvūnams. Tokios alergijos reikalauja gydymo visą gyvenimą. Šios alergijos visiškai išgydyti neįmanoma, tačiau galima parinkti tokį gydymą ir higienos priemones, kad gyvūnas kuo komfortabiliau gyventų.

Iš šuns elgesio galite suprasti, ar jis turi alergiją. Tai išduos nuolatinis kasymasis, paraudimai ir nukasytos vietos. Tačiau, žinoma, būtina nuvesti savo augintinį diagnostikai, kad specialistai galėtų nustatyti visus požymius. Nes kasymosi priežastys gali būti ir dėl parazitų. Šunį būtina reguliariai maudyti, kad jis galėtų kuo geriau ir švariau gyventi.

Iš ties yra labai sudėtinga tiksliai nustatyti, kokia šuns alergija. Skirtingų alergijų tipų klinikiniai požymiai labai panašūs. Kokio tipo tai alergija galima nustatyti tik atmetimo principu – vis atmetant vieną alergiją po kitos.

Maistinę alergiją galima gydyti tuomet, kai nustatoma, kokiam maistui šuo alergiškas ir parenkant specialų ėdalą. Norint atsikratyti alergijos blusų seilėms reikia naudoti preparatus nuo blusų ir specialius antkaklius. O alergijos išorinei aplinkai neįmanoma išgydyti, galima tik kontroliuoti ligos eigą. Svarbiausia, kad rūpintumėtės savo augintiniu ir stengtumėtės jam suteikti kuo komfortiškesnes sąlygas. Nuolatinė šuns higienos priežiūra – Šunų kirpimas, maudymas  padės išvengti nemalonių pasekmių.

Veterinarai sako, kad šuo gali turėti odos alergiją ir nuo miegojimo su Jumis kartu vienoje lovoje. Taigi, kartais iš didelės meilės savo augintiniui, galite jam “padovanoti” alergiją.