dingo suo

Jei Jūsų šuo pabėgo

Ką daryti, jeigu dingo augintinis?

Augintinio pradingimas  – tai nemaloni, liūdna situacija, tačiau pasitaikanti šunų, kačių ir kitų gyvūnų augintojams. Norint išvengti augintinio dingimo, būtina pasirūpinti jo apsauga – pasirinkti tinkamus pavadėlius ir antkaklius, laiku uždaryti duris ir kiemą aptverti tvirta tvora.

Tačiau ne visada apsaugos priemonės padeda ir gyvūnėlis gali vis tiek pabėgti. Tuomet nereikia pulti į ašaras, o kuo skubiau imtis konkrečių veiksmų, kurie padėtų susigrąžinti keturkojį draugą.

Pirmiausia, apklauskite visus kaimynus, galbūt kas nors matė Jūsų augintinį. Iškabinkite laiptinėje, lifte skelbimus ir praneškite aplinkiniams, kad dingo gyvūnas. Skelbimus dėkite visur – ant tvorų, stulpų, autobusų stotelėse, parduotuvėse, seniūnijų skelbimų lentose ir kitose vietose, kur būna daug žmonių. Puiki idėja pasinaudoti šunų kirpykla Vilniuje ir ten palikti skelbimą apie šuns dingimą.

Kai skelbimas pasidalinimas viešumoje, tuomet įkelkite skelbimą į internetą. Internete yra daug nemokamų skelbimų portalų, kurie yra skirti pranešti apie dingusius gyvūnus. Aišku, Jūsų skelbimas turi būti informatyvus. Aprašykite kokio dydžio, amžiaus yra gyvūnas, kaip jis atrodo, kokios jo ypatingos žymės, kada dingo ir kur, kokios gyvūno charakterio savybes, į kokį vardą jis atsišaukia, ar turėjo antkaklį ir galiausiai nurodykite savo telefono numerį ar kitus kontaktinius duomenis. Iš ties, labai svarbu, kad prie skelbimo pridėtume gyvūno nuotrauką, tuomet padidinsite šansus jį surasti. Galite skelbime parašyti, kad atsilyginsite už pagalbą.

Šuns ir katės paieškos skiriasi. Katės dažniausiai pabėga pro balkonus ar atidarytus lankus. Jų reikia ieškoti aplinkui teritorija – po langais, pievas, krūmus, gėlynus, po kieme stovinčiais automobiliais, gretimose kiemuose. Jeigu nerandate katės iš karto, paieška pakartokite sutemus, kuomet gyvenimo ritmas aprimsta. Jeigu vis tiek nerandate katės, tuomet pasikliaukite internetu.

Žinoma, kad geriausia, kad niekad gyvūnas nepradingtų, todėl svarbi prevencija. Yra tam tikros rūšies antkakliai, kurie neleidžia gyvūnui „išsimauti“, taip pat galima naudoti čipavimą – mikroschemos įsiuvimas po oda arba pakabuką prie antkaklio ant kurio būtų parašyta šeimininko kontaktai.

Taigi, visur klijuokite dingusio gyvūno skelbimus su nuotrauka, dalinkite skrajutes apylinkėse gyvenantiems vaikams ir žadėkite atsilyginti. Apklauskite praeivius, senukus, mamytes. Pranešimu dalinkitės socialiniuose tinkluose, šunų kirpyklose, veterinarijos gydyklose ir pan. Nueikite į gyvūnų prieglaudos namus ir informuokite juos apie situaciją.

Jeigu imsitės visų įmanomų priemonių, tai susigražinsite savo augintinį.