trimingas

Šunų trimingavimas. Kas tai?

Nesvarbu, kokia šuns veislė, koks jo dydis ir kokio ilgio šuns plaukas, augintinio kailį prižiūrėti svarbu kiekvienam šeimininkui. Tai daryti būtina dėl Jūsų ištikimo draugo geros savijautos ir tvarkingos, gražios išvaizdos. Jei nežinote, kaip tinkamai prižiūrėti savo augintinio kailį, turėsite atsižvelgti į keletą svarbių dalykų.

Pirmiausiai išsiaiškinkite visas veislės standarto ypatybes. Žinodami, kas būdinga Jūsų augintinio veislei ir jo kailio tipui, greičiau rasite tinkamą sprendimą, kaip deramai pasirūpinti geresne gyvūno savijauta ir tvarkingesne išvaizda. Susiraskite internete savo augintinio veislės šunų nuotraukų, išanalizuokite, nuspręskite, kaip turi atrodyti Jūsų šuo, tuomet kreipkitės į profesionalius šunų kirpėjus.

Daugumai šunų, ypač šiurkščiaplaukiams šunims, atliekamas šunų trimingavimas (kailio pešimas). Šunų trimingavimas (angl. trimming) – tai speciali kailio tvarkymo technika, kurios metu šiurkštūs, seni ir nesveiki plaukai specialiais peiliais pašalinami, o kailis tampa švelnus, lygus, blizgus ir sveikas. Šios technikos neišmanantiems gyvūnų augintojams jos geriau nė nesiimti, nes kyla pavojus savo augintinį sužaloti ir traumuoti, įvarant baimės. Kitą kartą vos pamatęs peilį, jis puls slėptis, tad gerų rezultatų tikėtis sunku. Profesionaliems šunų kirpėjams šunų trimingavimas – kasdienė procedūra. Jie ją atliks teisingai, panaudodami savo patirtį ir reikiamas priemones. Teisingas pešimas Jūsų augintiniui nesukels jokių skausmingų pojūčių. Patikimose ir užtikrintose rankose jis greit pripras, atsipalaiduos ir netrukus jausis kur kas palengvėjęs.

Prieš pradedant trimingavimo procedūrą gyvūnas nėra maudomas. Pašalinus visus nesveikus plaukus ir nereikalingas kailio sankaupas, šuo jaučiasi kur kas sveikesnis, jo išvaizdos pokyčiai taip pat akivaizdūs: po trimingavimo proceso Jūsų augintinis atrodo tvarkingas, lyg paruoštas parodai.