Radzi 2

Kodėl šunims reikia drabužių?

Drabužiai šunims – mada ar būtinybė?

Yra žmonių, kurie mano, kad drabužiai šunims – tai tik mada, kitiems atrodo, kad tai būtinybė. Iš ties šie abu dalykai dera tarpusavyje.
Lietuvoje populiarėja gyvūnų aprangos ir grožio salonai. Taip yra ne tik todėl, kad atėjo mada stilingai rengti savo augintinį, bet ir todėl, kad ypač mažųjų veislių šunims lauke yra šalta. Daugelis namuose turi mažųjų veislių atstovus – jorkšyrus, bišonus, pekinus ir panašiai. Šie mažieji draugai turi daug privalumų. Jie žavūs, ilgai gyvena, su jais galima keliauti, tačiau jiems Lietuvos klimato sąlygos nėra palankios, todėl jiems reikia drabužėlių.
Mažais šuniukais reikia rūpintis ir saugoti juos kaip kūdikius, todėl kad jų oda tokia pat plona ir jautri. Mažų veislių šunims, kaip jorkšyro terjerams, nykštukiniams pinčeriams, kinų koduotiesiems ir kitiems drabužiai ne tik mados reikalas, bet ir būtinybė. Šie šunys yra sutverti augti namų sąlygomis, todėl jų kailiukas ir oda plonesnė ir jie labiau šąla. O štai didelių šunų kailis storas ir jie labiau pratę būti lauke, ypatingai medžiokliniai ar sargybiniai šunys. Kai šuo yra laikomas voljeruose, palaipsniui jo plauko struktūra keičiasi ir jis prisitaiko gyventi lauke.
Kai renkatės šuniui aprangą, galite rinktis tiek natūralaus pluošto, tiek sintetinę aprangą. Sintetinis drabužis geriau sulaiko šilumą ir nepraleidžia oro bei drėgmės. Tačiau pasirinkimas labiau priklauso nuo šuns kailio ir odos specifikos. Pavyzdžiui, jorkšyro terjerams tinkamiausia būtų apranga iš šilko, kad nesusiveltų ir neįsielektrintų plaukas.
Taip pat rūpintis reikia ne tik šiltais drabužiais augintiniams, bet ir jų pėdų apsauga. Yra tam tikri batukai šunims, taip pat specialūs tepalai, kurie apsaugo pėdas nuo uždegimų, druskų bei minkština pėdas ir neleidžia joms skilinėti.
Dažniausiai šeimininkai savo augintiniams perka kombinezonus, striukes, megztinius, tačiau taip pat yra ir proginių drabužėlių, kaip kostiumų ar suknelių, jei šeimininkai nori labiau išsiskirti.
Taigi, vieni šeimininkai nori išsiskirti iš kitų ir todėl rengia savo keturkojį draugą, kiti laikosi mados tendencijų, treti supranta, kad jų augintiniams šalta ir jiems reikia drabužiai, o dar kiti suderina tiek madą, tiek būtinybę.