sunu dantu valymas

Šunų dantų valymas

Kodėl reikia valyti šuniui dantis?

Šunų dantų valymas ir priežiūra yra svarbi šeimininko pareiga. Šunys jau nuo trijų metų susiduria su dantų bėdomis ir kenčia nuo burnos ligų. Dantų valymas šuniui yra toks pats svarbus, kaip jo tinkama mityba ar mankšta.

Nors anksčiau šunys išgyvendavo be jokių dantų šepetėlių, tačiau šiandien laikai pasikeitė. Šuns dantų būklė po truputį prastėja, todėl reikia skirti daugiau dėmesio jų priežiūrai. Dažniausiai keturkojai draugai kenčia nuo dantenų ligų, dantų kritimo, lėtinio skausmo ir panašiai. Jeigu reguliariai valysite šuniui dantis, tai užkrisite kelią apnašoms ir dantų akmenų kaupimui, išvengsite dantenų ligų. Ne tik veterinarijos klinikoje galite prižiūrėti šuns dantis, bet iš šunų kirpyklose. Šunų kirpykla ir jose dirbančios profesionalios kirpėjos gali padėti pasirūpinti jūsų augintinio dantimis, kol neatsirado rimtų problemų. Kai atsiranda dantenų ligos, jie pradeda kristi, tuomet reikia jau kreiptis pas veterinarą.

Požymiai rodantys, kad šuo turi problemų su dantimis yra:

  • Blogas burnos kvapas
  • Dantenų paraudimas bei patinimas
  • Nulūžę ar iškritę dantys
  • Skausmas, t.y. šuo neleidžia pažiūrėti nasrų.
  • Kraujavimas

Taigi, neprižiūrint savo šuniuko dantų, ant jų pradeda kauptis apnašos, o po to formuojasi dantų akmenys.

Jeigu iš Jūsų augintinio burnos sklinda nemalonus kvapas, tai reiškia, kad reikia sunerimti ir labiau prižiūrėti jo burnos higiena.  Šuns dantų nevalymas turi skaudžias pasekmės keturkojui, jis ne tik gali netekti dantų, tačiau infekcijai patekus į organizmą, šuo gali susirgti inkstų, kepenų ar širdies ligomis. Taigi, šuns dantis valykite reguliariai, galite patys arba kreiptis į šunų kirpyklą, o jei jau šuo turi dantų problemų, kreipkitės pas veterinarą. Šuns dantų valymas neturi būti jums našta ar nepatogumas. Jeigu to nedarysite, daug daugiau nervų prarasite vėliau, kai reikės kreiptis į veterinarus.

Dideli šunys turi mažiau problemų, negu mažesni, tačiau šunų dantis reikia valyti reguliariai ir būtinai bent 2-3 kartus per savaitę. Gyvūną prie dantų priežiūros procedūros reikia pratinti nuo mažens.