SUNU KIRPYKLA VILNIUJE dog and cat

Kaip išsirinkti šuniuką?

Išsirinkti, kokį šuniuką  norime auginti, yra nelengva užduotis. Kiekviena veislė yra individuali ir savotiška, todėl prieš renkantis savo augintinį reikia susipažinti su taisyklėmis, kaip auginti ir auklėti keturkojį draugą.

Pasaulyje yra pripažinta daugiau kaip 340 šunų veislių. Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausia sau?

Jeigu rinksitės veislinį šunį, tai jis turės kilmės dokumentus, bus aiškūs jo tėvai ir protėviai.  Šuns kilmės dokumentai tai tarsi garantija, kad veislinis šuo neturės įgimtų sveikatos ar elgsenos sutrikimų ir atitiks veislės standartus. Veislinius šunis pirkite veislynuose, o ne turgavietėje ar zoo prekių parduotuvėje.

Jeigu norite kalytės, tai žinokite, kad jos periodiškai rujoja ir todėl gali pakeisti savo elgesį, bus sunkiau susitvarkyti šunų parodose ar dresūros užsiėmimuose, tačiau jos būna prieraišesnės ir ramesnės nei patinai.

Svarbiausia renkantis šuns veislę, įvertinti savo gyvenimo būdą. Sportiškiems ir energingiems žmonėms tiks kurtai, skalikai, tarnybiniai šunys, pudeliai. Vyresnio amžiaus žmonės, kurie vertina ramybę ir retai būna gamtoje, gali rinktis mažąjį špicą, mopsą, prancūzų buldogą, pekiną. Nuo to, kam Jums reikia šuns, priklausys Jūsų pasirinkimas. Šunį galima išsirinkti norint apsisaugoti, praleisti laisvalaikį, aktyviai sportuoti, dalyvauti parodose ar vienatvei išblaškyti. Taip pat, jeigu gyvenate mažame miesto bute nesirinkite judrių ir energingų šunų.

Renkantis sau kompanioną pasidomėkite, kokiu tikslu buvo išvesta ta veislė. Nors aviganiai nebegano, o skalikai nebemedžioja, tačiau  šunų prigimtis vis tiek išlieka, todėl reikia ja pasidomėti.

Šuns įsigijimas yra atsakingas poelgis, tai negali būti paprasčiausia užgaida. Kada yra tinkamiausias metas įsigyti šuniuką? Tik tuomet, kai viskas būna gerai apgalvota. Turite žinoti pakankamai informacijos apie sau patinkančią veislę, apsilankyti parodose ir veislynuose. Ne tik Jūs, bet ir Jūsų šeimos narai turi norėti mažojo augintinio. Apgalvokite apie padidėjusias išlaidas ne tik dėl to, kad įsigysite šuniuką, tačiau atsiras papildomų išlaidų jo priežiūrai. Be to, apgalvokite ir tai, kad tai gyvas organizmas ir jo negalėsite tiesiog palikti vieno, kai norėsite atostogauti ar turėsite išvykti darbo reikalais, turite apgalvoti, kas galės prižiūrėti augintinį, kai Jūsų nebus.

Geriausia įsigyti 2-3 mėn. šuniuką ir puiku, jeigu jau būtų paskiepytas ir būtų duota vaistų nuo vidaus parazitų. Jei teks rinktis šuniuką iš keleto, tai imkite žvalų, smalsų ir švariomis akytėmis bei išange gyvūnėlį. Kailiukas turi būti nepleiskanotas ir žvilgėti, o oda – sveika. Nepatartina rinktis baikštaus, liūdno, išpampusiu pilveliu ar pernelyg lieso šuniuko.

Išsirinkus šuniuką pagal savo gyvenimo būdą, parsivežkite jį namo prieš savaitgalį, kad turėtumėte laiko ir pats apsiprasti ir šuniukui nebūtų baisu likti vienam, kol nepažįsta aplinkos.

Taigi, šuniuką rinkitės atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą ir tik tuomet, kai viską nuosekliai apgalvojote.