sunio sukavimas

Šunio šukavimas

Kaip šukuoti šunį?

Reguliarus šuns šukavimas padeda:
• Padaryti, kad šuo atrodytų gerai.
• Pašalinti negyvus plaukus.
• Palaikyti kailio ir odos sveikatą.
• Sumažinti stresą ir kraujo spaudimą šuniui.
• Stimuliuoti odos kraujotaka.
• Pagerinti nugaros ir galūnių raumenų tonusą.
Šuns šukavimas iš ties atneša didelę naudą. Tačiau reikia nepamiršti, kad prieš šukuojant šunį, būtina pasirinkti tinkamą šukų ir šepečių rinkinį. Nuo šuns veislės, jo kailio priklauso, kokių šukų ar šepečio reikės. Jeigu nežinote, pasiklauskite gyvūnų higienos priežiūros specialistų. Jie patars, kaip šukuoti ir prižiūrėti šuns kailį. Prieš pradedant šukuoti augintinį, reikia išsiaiškinti apie kūno vietas, kurias galima šukuoti bei pozas, kuriomis šuo turi būti šukuojamas. Tradiciškai šukuojamos trys gyvūno vietos: kūnas, letenos, snukutis.
Šuns kailiui priežiūros reikia nuolat ir nesvarbu, koks kailis: trumpas, ilgas, garbonatas ar tiesių šerių. Veterinarai rekomenduoja, kad kailį reikia šukuoti kasdien. Tokiu būdu bus išvengta susivėlimo ir sumažės nusišėrusių plaukų namuose.
Susivėlusiam kailiui šukuoti tinka šepetys su metaliniais dantukais. Plonos šukos skirtos ilgiems ir trumpiems plaukams, o šepečiai tinka šunims, kurių kailis trumpas ir lygus.
Šepetys su metaliniais dantukais negali būti nei per šiurkštus, nei per švelnus, o itin geros kokybės. Šukuoti reikia švelniai, stengiantis nesužeisti augintinio odos. Jautriausios kūno kailio vietos yra prekinės kojos ir papilvė. Šuns letenoms taip pat reikia priežiūros. Jei pagalvėlės sausos ir suskilinėjusios, jas reikia sutepti su augaliniu aliejumi, o jei apdaužytos, tai užtepti storą antiseptinio tepalo sluoksnį. Šuns akis ir šnerves taip pat reikia praplauti. Kiekviena akis ir šnervė valoma švariu vatos gabalėliu. Taip pat išvalomos ir ausys.
Kartais šuns kailis gali taip susivelti, kad bus būtinas kailio kirpimas. Šunų kirpimas yra gerai ne tik todėl, kad pašalina veltinius ir mažina nepatogumą, bet ir suteikia vasaros karčių metu šuniui komfortabilumą. Kailio kirpimas yra ne tik dėl patogumo, bet taip pat ir dėl to, kad plaukai nelįstų į akis bei higienos sumetimais tai daroma.
Norint tinkamai prižiūrėti augintinio kailį, reikia žinoti tam tikrus niuansus. Jeigu Jums daug mieliau su augintiniu eiti pasivaikščioti, nei, kad šukuoti jo kailį, tai galite pagalvoti apie galimybę lankytis pas kailio priežiūros specialistus. Gyvūnų higienos priežiūros specialistai pasirūpina, kad augintinis būtų sveikas ir gražus.